ВЕДА

 

 

 

 

Поделиться

 
 
 
 
 

.

 . .

.

.

.

 

 
 
 
 
 

 

 

 

.

 

 

 

 

.

.

О школе Новости Книги Фото Медиа Посетителям Контакты Ссылки Форум Карта сайта Поиск
   

 Портал славянской ведической культуры

 


Главная страница / Любомудрие / Ведающие славяне / Огнь Сварг Владимир Куровский / Повіда Верховного Волхва Володимира Куровського .

Повіда Верховного Волхва Володимира Куровського .

Повіда Верховного Волхва Володимира Куровського 2008 год.

1. Батьку Володимире, розкажіть, будь ласка, як справи в Родовому Вогнищі, що досягнуто за останні місяці і які плани на майбутнє?

Найперше, що необхідно відмітити – це те, що завдяки самовідданій праці духовних провідників проведено ряд шкіл Рідної Віри в різних містах та країнах, а саме: в Україні - Львові, Вінниці, Дніпропетровську, Кам’янці-Подільському. В Росії - Слов’янську-на-Кубані, П'ятигорську, Ростові-на-Дону, Нижньокамську, Воронежі та Курську. Подібні школи, у вигляді міні фестивалів, зарекомендували себе як чудові проповідницькі заходи, наслідком яких є створення ініціативних груп та укріплення вже діючих громад. Зокрема, найближчим часом буде зареєстрована ще одна громада в Дніпропетровську, дві громади в Харкові, по одній в Керчі та Львові. В стані реєстрації Всеукраїнське рідновірське православне братство „Взаємопоміч”, мета якого - налагодити економічну співпрацю між рідновірами, сприяння матеріальному становленню громад Родового Вогнища. Окрім того, готується нова редакція статуту Духовного Центру Родового Вогнища, що дозволить нам реєструвати громади в інших країнах.

2. В новинах сайту було повідомлення про відкриття Духовного центру „Родосвіт”. Чи можете Ви розповісти про це більш детально?

Кожен світогляд має ті, найбільш визначні святі місця, які є основою віри. Для нас вся земля України-Руси є святою, адже ми вважаємо, що вона є колискою Арійського народу. Та серед святого є найсвятіше; після хрещення Києва волховські роди пішли на Західну Україну і, зокрема, в Медоборах, збережена велика кількість капищ і святилищ, найбільш відомі з яких - гора Богит, де стояв образ Рода-Світовида. Та окрім цієї священної гори, в Медоборах є інші, не менш важливі капища, які мають велике значення для рідновірів, також існує ряд печер та інших пам’ятків нашої духовної культури. Зокрема це місця, де людина зцілюється, отримує просвітлення, та інше.

Саме тому, Волхви-Радетелі, спрямували нас створити Духовний центр у цій місцевості. З цією метою, перед відходом у Сваргу Пречисту отця Велемудра Якимова, ним був придбаний великий адміністративний будинок на околиці села Раштівці, в Тернопільській області, і заповідано, аби ми там створили Всеслав’янський Духовний Центр Рідної Православної Віри, який буде оздоровлювати та навчати людей.

Саме тут базуватиметься Академія "ПРАВ", кількість студентів вже на сьогодні якої становить понад сто осіб. Також центр планується бути як місце паломництва, куди приїжджатимуть віруючі, які прагнуть відвідати священні місця. Досвід вже проведених паломницьких мандрівок показує, що, аби відвідати бодай третю частину святих місць, включаючи гори Богит, Говду, Дзвенигору, святі вікнини, волховські печери та городища, цілющі джерела і водоспади тощо, потребується 7-8 днів. За цей час людина має змогу зцілитися як духовно, так і тілесно, поспілкуватися та отримати настанови жреців і волхвів. Благісне перебування в священних станах на капищах та святилищах допомагає глибше пізнати себе та налагодити своє життя. Також Духовний центр є Першопристольним Скитом, місцем перебування Верховного Волхва Відичного Православ’я, та головним Духовним Центром поширення Рідної Православної Віри.

Зараз у Центрі швидкими темпами йде капітальний ремонт. На початок грудня він зможе прийняти близько 50 осіб. В Духовному Центрі є 14 кімнат, дві лекційні зали, їдальня, зручності на кожному поверсі. Окрім того, паломників з радістю приймають на проживання мешканці села. Саме завдяки цьому, зараз ми можемо прийняти близько 200 осіб.

Сьогодні в Центрі вже проживають родини жреців та волхвів, знаходячись у постійному духовному раденні. Не дивлячись на те, що Центр офіційно буде відкритий 24 грудня, вже зараз, паломники прибувають як з України, так і з інших держав. Вони не тільки відвідують святі місця, але й своєю працею та фінансовою пожертвою, сприяють швидшій розбудові Храмового комплексу. Зокрема, отець Велемудр Бондарев (Мюнхен) пожертвував 5000євро. Оскільки будівельні роботи дуже дорогі, ми звертаємося до всіх православних рідновірів про посильну допомогу, адже кожна копійка наближає нас всіх до швидшого постання Слав’янського Храмового Комплексу. Зараз йде процес накопичення коштів і підготовка до закладання фундаменту Соборного Рідновірського Храму на Купальське свято.

3. Як живеться нашим духовним провідникам в Обителі?

Ми прагнемо слідувати принципу: слово-діло. І тому я, особисто з родиною, та найбільш самовіддані справі духовні провідники, родини Савіцьких та Васильківських переїхали на постійне проживання до Духовного Центру. Наші діти з першого вересня пішли в місцеву школу, але окрім того, з ними в Центрі проводиться духовне, фізичне та загальноосвітнє навчання.

Звісно, починалось нелегко: два місяці холодної осені, не було ні світла, ні тепла, йшла активна відбудова, та ніхто з дітей не хворів і не жалівся на важкі умови, не дивлячись, що наймолодшим дівчаткам всього 3 і 6 років. Вони гідно трималися та в усьому допомагали матерям по господарству.

День розпочинається духовними практиками та бойовим мистецтвом „Триглав”, так само і закінчується. Впродовж дня у всіх є свої обов’язки: хто приймає людей, хто зцілює, інші пишуть духовні книги та займаються навчанням і розвитком менших дітей.

Незважаючи на роботу в Центрі, провідники постійно виїжджають на проведення шкіл, духовного навчання та семінарів у різні міста України та за її межі. Графік поїздок розписаний на рік вперед, так само, як і графік заходів у самому Центрі. Ознайомитись з ним ви зможете в кінці інтерв’ю.

Інші чільні духовні провідники готують собі гідну зміну, а також лаштуються до переїзду в Центр. Завдяки перебуванню в Обителі, в нас є можливість більш якісно духовно навчатись та розвиватись. Окрім того, це дає змогу набагато швидше вирішувати адміністративні питання і сприяє більш потужному розвитку Родового Вогнища загалом. В подальшому планується, окрім обителі, створення рідновірського поселення, та поки не виписана чітка концепція його розвитку, говорити про це рано.

4. Розкажіть, де плануються школи та фестивалі надалі?

Три великих традиційних фестивалів ми проводитимемо щороку. Мова йде про Купальський фестиваль18-22 червня, Перунів тиждень 13-22 липня, і Слав'янський фестиваль Сва-Слава 5-10 вересня. Щодо шкіл Рідної Віри, то графік на зиму такий:

13-14 грудня – Луцьк "Земля Волотів"
13-14 грудня – Запоріжжя "Хортиця"
20-21 грудня – Київ "Коляда"
06-09 лютого – Феодосія "Сурож"
21-22 лютого – Ужгород "Горяни"

Також духовні провідники у великих містах проводять головні свята Кола Сварожого. Цьогорічне Різдво у Києві буду проводити безпосередньо я з дружиною, в Москві - волхв Богумир, в Одесі - волхв Твердислав з дружиною, у Львові - жрець Яровит з дружиною, інші провідники також проводитимуть свято у своїх громадах.

5. Сьогодні в світі панує фінансова криза, як це відіб’ється на житті народу та наших громад?

Ми готуємо соціальну концепцію Родового Вогнища, в якій духовно і науково обгрунтуємо необхідність створення мережі екопоселень та переходу православних рідновірів до життя на землі. Окрім того, будуть підготовлені методичні рекомендації, як це забезпечити практично.

Світова фінансова криза буде поглиблюватись, та велика кількість протиріч, яка сьогодні розриває світову спільноту в потенціалі, призведе до численних війн. Тому в цей період, кожна віруюча людина, яка дотримується відичного звичаю предків, повинна своїм особистим духовним раденням, молитвами та колословами, сприяти підтриманню світу любови та справедливости на Матінці Землі. Ми закликаємо православних рідновірів до якнайбільш глибиннішого вивчення духовно-силового радення відичного православ’я, аби своїми молитвами сприяти більш благому переходу до нової відичної культури співжиття, яка вже гряде.

6. Щоби Ви хотіли побажати усім рідновірам?

Сьогодні дуже багато різних духовних шляхів, мандруючи якими, людина може заблукати. Тому, я бажаю кожному знайти своє Істинне Покликання і Шлях, та з твердим переконанням у серці слідувати ним. Пам’ятаючи про те, що кожен з нас - часточка Всевишнього, і рано чи пізно ми повернемося у Праву, свій духовний дім. Тому, коли ми будемо бачити в звичайній буденній справі великий духовний подвиг і виконувати свій обов’язок духовного служіння Роду Земному, Роду Небесному і Роду Всевишньому, ми зможемо бути дійсно щасливими і пізнати найвищу радість буття.

Я закликаю усіх рідновірів неухильно зрощувати в собі 6 зерен правди: Істину, Любов, Справедливість, Праведність, Мир і Ненасильство - і тоді Боги завжди будуть серед нас, і ми утвердимо Праву на Землі.
 

Розмову вів Святозар Подільський http://alatyr.org.ua/news/90

Комментировать статьи могут только зарегистрированные пользователи. Перейти к регистрации